piątek, 22 grudnia 2017

Ze starych kronik...

Rok szkolny 1965/66 przyniósł zmiany w zespole nauczycieli. Grono liczy 25 osób. Pani Łęczycka i pani Chorążykiewicz są na urlopie zdrowotnym. Pojawiają się nowe osoby – Leokadia Bomba i Irena Mazurek. Bibliotekę szkolną prowadzą Teresa Bugalska i Emilia Czuba, a świetlicę – Janina Rogalska i Teresa Grzeszczuk. Posiedzenia rady pedagogicznej odbywają się w gabinecie fizycznym. Panuje wtedy atmosfera poważnej aczkolwiek przyjaznej współpracy wszystkich nauczycieli.



Na zdjęciach w „Gazecie Robotniczej” zobaczyć można uczniów naszej szkoły zarówno podczas wytężonej pracy na klasówce, czy ćwiczeń gimnastycznych kształtujących postawę, jak i podczas wspólnej zabawy na zimowym kuligu.



W szkole działa SKS pod kierunkiem Zbigniewa Sawicza. o jego pracy świadczą dyplomy otrzymywane na zawodach sportowych – powiatowych i międzyszkolnych. W dalszym ciągu na uwagę zasługuje praca pani Nowickiej w Szkolnym Kole Turystyczno-Krajoznawczym. Godne pochwały są prace społeczne.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego zorganizowana została tym razem w Domu Kultury Kolejarza (do tej pory uczniów i nauczycieli gości-ło wojsko), przy współudziale zespołów tanecznego i muzycznego Domu Kultury (ponieważ grają i tańczą w nich także uczniowie i uczennice naszej szkoły). Kierownik mówił o osiągnięciach pięciu lat pracy. Zasłużeni uczniowie jak co roku nagrodzeni zostali odznaką „Wzorowego Ucznia”.

poniedziałek, 18 grudnia 2017

Świąteczne kartki - kreatywnie i z humorem :)



Nasza szkoła bierze udział w projekcie eTwinning "Świąteczne kartki - kreatywnie i z humorem"

Inspiracją były kartki tworzone przez naszą poetkę, laureatkę Nagrody Nobla - Wisławę Szymborską. Miała ona zwyczaj wysyłania kartek-wyklejanek: na kartce przyklejała wycięte z gazet tytuły, wyrażenia, zwroty, a czasem wyklejała zdania wykorzystując powycinane pojedyncze litery, dodawała wycinane fotografie lub rysunki. Kartki te cechował humor, ironia i dystans. 

Celem projektu jest popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej, rozwijanie kreatywności, zabawa słowami i budowanie pozytywnych postaw wobec innych ludzi.

Oto, jak nad stworzeniem swoich kartek pracowali uczniowie z klas 5a, 5b i 2gb:



Wybrane kartki uczniów z 5a:



Wybrane kartki uczniów z 5b:



Wybrane kartki uczniów z 2gb:



piątek, 15 grudnia 2017

Ze starych kronik...


Podczas uroczystości zakończenia roku kierownik podkreślił w swoim prze- mówieniu osiągnięcia szkoły, ale wspomniał też o trudnościach, na jakie wszyscy na- tykali się w czasie swojej pracy. Uroczystość uświetnił szkolny chór, który tym razem wystąpił z repertuarem pieśni młodzieżowych, wystąpił także zespół artystyczny, nad którym opiekę sprawuje mgr Adamska. Wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy uznania i odznaki wzorowego ucznia.







środa, 13 grudnia 2017

Pamiętacie o bliskich?


Zbliżają się najpiękniejsze w roku święta - Boże Narodzenie. To czas, kiedy wysyłamy kartki z życzeniami do tych, którzy nie będą mogli świętować razem z nami. Najpiękniejsze są te własnoręcznie wykonane... zrobiliście je już?

Dziś pora na prezentację kartek, jakie wykonali nasi uczniowie na zajęciach artystycznych - zapraszamy!















poniedziałek, 11 grudnia 2017

Łapacze snów z planetami Małego Księcia :)


Pomysł na podsumowanie pracy z lekturą "Mały Książę".

Klasa 2gb przygotowuje łapacze snów! 





Dziękujemy ogromnie Panu Maciejowi Adamiakowi za dostarczenie nam elementów od kołpaków samochodowych, które posłużyły za bazy do stworzenia planet!






Modne ostatnio wszędzie łapacze snów będą stanowiły bazy poszczególnych planet, na których przebywał Mały Książę. Zostaną one uzupełnione o charakterystyczne dla danej planety elementy, a wśród wstążek i piórek zawieszone zostaną najbardziej znane cytaty z lektury... Cała klasa zaangażowana w działanie! Czekamy na efekty :)









Foto: Sylwia Terlecka 2gb, Anna Kurtasz




piątek, 8 grudnia 2017

Ze starych kronik...


W prasie często też ukazują się informacje dokumentujące inne osiągnięcia szkoły. W dalszym ciągu przoduje SKO – teraz pod opieką Barbary Marszałek, która systematycznie i mądrze kontynuuje pracę swojej poprzedniczki. Na szkolnej książeczce oszczędnościowej zebrano już ponad 100 tysięcy złotych.


 Notatki w „Gazecie Robotniczej” podkreślają także aktywność SKKT działającego pod opieką Danuty Nowickiej. Różnorodne konkursy, quizy, dyskusje, wycieczki po regionie, opieka nad zabytkami – to tylko część jego działalności. Wszyscy członkowie są posiadaczami brązowej odznaki GOT – Górska Odznaka Turystyczna. Planowana jest też nauka języka esperanto.


Szkoła walczy też z problemem wody podskórnej, która ciągle przenika do pomieszczeń szatni. Wojsko pomaga w pracach zabezpieczających, ale nie zdają one egzaminu. Woda ciągle się przedostaje powodując niszczenie budynku.


środa, 6 grudnia 2017

Wiecie czym jest GRUDNIOWNIK?

Wiecie czym jest GRUDNIOWNIK

To taki album na świąteczne wspomnienia! Aby umilić sobie chwile oczekiwania na Święta łapiemy codziennie garść grudniowych wspomnień i utrwalamy je w albumie. Może to być zdjęcie pierwszego śniegu albo bilet z seansu filmowego z rodziną.... ewentualnie rachunek za jakiś prezent, aby też go zatrzymać w pamięci. Ten album ma nam po latach przypominać konkretny czas :) 



Na ostatnich listopadowych zajęciach artystycznych nasi uczniowie tworzyli własne bazy do swoich grudniowników :) 

Zapraszamy do podziwiania!











poniedziałek, 4 grudnia 2017

Bunt w różnych epokach...

Bunt w okresie romantyzmu stał się pretekstem do zastanowienia się nad buntownikami innych epok... 

Jakie były przyczyny ich buntu? Co osiągnęli? Za jaką cenę? 

Zapraszam do galerii literackich i filmowych portretów buntowników różnych epok stworzonych przez klasę 2gb :)