Pod opieką B. Paszyńskiego pracuje również Modelarnia Okrętowo-Lotnicza, która liczy 23 członków. Zajęcia naszych modelarzy odbywają się 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny wg „Programu Szkolenia Modelarzy LOK”. I na tym odcinku pracy możemy poszczycić się dużymi osiągnięciami. Członkowie koła uczestniczyli w wielu imprezach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Do większych osiągnięć można zaliczyć: zdobycie III miejsca przez uczniów R. Schaba (kl. VIIIa) w IX Krajowych Zawodach Latawcowych – Leszno w klasie latawców płaskich; nagrodzenie prac na i Ogólnopolskiej Wystawie Mikromodeli Okrętów – Poznań; zdobycie i miejsca i pucharu przechodniego w eliminacjach powiatowych teleturnieju marynistycznego „Bałtyk morzem pokoju” oraz V miejsca w eliminacjach wojewódzkich; zdobycie i miejsca Powiatowej Wystawie ZPT – dział modelarstwa. Biorąc pod uwagę przyswojone przez członków wiadomości oraz jakość wykonanych prac, przyznano im: 3 tytuły modelarza kl. I, 6 tytułów modelarza kl. II i 14 tytułów modelarza kl. III.
piątek, 25 maja 2018
środa, 23 maja 2018
Czas na "Zemstę" :)
Zgodnie z wcześniejszą obietnicą chciałabym zaprezentować dziś bardziej szczegółowo kolejne prace uczniów 2gb dotyczące "Zemsty" Aleksandra Fredry.
Kolejną ciekawą formą zastosowaną do zaprezentowania "Zemsty" był wiatrak.
Pomysł własny ucznia, z którym wiąże się dodatkowa anegdotka z lekcji. Wykonawca, zapytany o to, dlaczego robi wiatrak, przecież nie odgrywa on w tej lekturze żadnej roli, odpowiedział: - A nie wiecie, że pani kocha wiatraki i gdy zrobię w tej formie, to dodatkowo "zapunktuję"? Prace oczywiście oceniałam sprawiedliwie, ale wzruszająca jest myśl, że uczeń wie, co kocham :) :) :)
poniedziałek, 21 maja 2018
Klub Młodego Odkrywcy prezentuje swe dokonania :)
"W poniedziałek, 14 maja br. minister Anna Zalewska w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu wzięła udział w otwarciu Mobilnego Centrum Edukacyjnego, które służyć będzie uczniom i nauczycielom w przekazywaniu wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). [...]
Sposób korzystania z pracowni przedstawili pracownicy Centrum Nauki Kopernik wspólnie z uczniami z Klubu Młodego Odkrywcy z Kłodzka i Międzylesia. [...]"
Za: https://men.gov.pl/ministerstwo/wizyta-szefowej-men-w-walbrzychu-otwarcie-mobilnego-centrum-edukacyjnego.html#prettyPhoto
Więcej informacji - a także zdjęcia naszych uczennic - tutaj: https://dziennik.walbrzych.pl/minister-anna-zalewska-otworzyla-mobilne-centrum-edukacji/8/#fotka
Foto: Agnieszka Ogiegło
piątek, 18 maja 2018
Ze starych kronik...
Dzieci zdobywają wiedzę i potrzebne umiejętności nie tylko na lekcjach, mogą je rozwijać w licznych kołach zainteresowań w godzinach popołudniowych. Na terenie szkoły nadal działa SKKT, kółko plastyczne, modelarskie, PCK, kółko praktyczno-techniczne, SKS, kółko filatelistyczne TPPR. w bieżącym roku powstało kółko matematyczno-fizyczne i filmowe – to ostatnie cieszy się ogromnym powodzeniem i nie może nawet przyjąć wszystkim chętnych. Nadal efektywnie pracuje chór, który skupia 86 osób. Entuzjaści muzyki i piosenki przygotowują się obecnie do eliminacji powiatowych, ćwiczą dwu- i trzygłosowe utwory. w listopadzie powstał zespół mandolinistów, liczący dopiero 19 członków podzielonych na dwie grupy: uczniów starszych i młodszych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
Nowy rok przynosi już nowe sukcesy uczniów. Rozstrzygnięty został konkurs organizowany przez WSS pt. „Człowiek jutra”. Uczestnikami byli uczniowie skupieni w kole zajęć praktyczno-technicznych, w kółku plastycznym i SKKT. Rezultaty to I, II i III miejsce w eliminacjach powiatowych, wyróżnienie w wojewódzkich. Nagrodami były piękne albumy.
We wrześniowym numerze Wrocławskich Wiadomości Filatelistycznych podano rozstrzygnięcie konkursu na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego 500 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie. w grupie uczestników do lat 12: i miejsce – D. Ott, II miejsce – B. Lechowicz, II – T. Piróg. Trzy pierwsze miejsca zdobyli także uczniowie naszej szkoły w grupie uczestników od lat 12 – 15, są nimi kolejno: R. Ochmiński, L. Ott, J. Wachlarz.
Koło filatelistyczne liczy 22 członków, zajęcia pod kierownictwem B. Paszyńskiego odbywają się raz w tygodniu. Działalność koła nastawiona jest głównie na przygotowanie i organizowanie (wspólnie z Zarządem Okręgu PZF) V Młodzieżowej Okręgowej Wystawy Filatelistycznej oraz przygotowanie do „Maratonu 72”. Obie imprezy poświęcone są 500 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Za aktywną działalność uczestników koła przyznano przez ZO PZF 5 srebrnych i 11 brązowych „Młodzieżowych Odznak Filatelistycznych”. Z osiągnięć koła należy wymienić zdobycie II i III miejsca w eliminacjach okręgowych „Maratonu 72”. Osiem nagród zdobyto za zbiory wystawione na Młodzieżowej Okręgowej Wystawie Filatelistycznej. Wytypowano i przyjęto do ekspozycji na II Ogólnopolską Młodzieżową Wystawę Filatelistyczną w Rzeszowie 3 zbiory o tematyce kopernikowskiej. Zdobyto III miejsca we współuczestnictwie Kół Młodzieżowych Okręgu Wrocławskiego.
środa, 16 maja 2018
Czas na "Zemstę" :)
Zgodnie z wcześniejszą obietnicą chciałabym zaprezentować dziś bardziej szczegółowo kolejne prace uczniów 2gb dotyczące "Zemsty" Aleksandra Fredry.
Kolejną ciekawą formą zastosowaną do zaprezentowania "Zemsty" była triorama. Nie stosowaliśmy jej jeszcze i wbrew pozorom okazała się dość ciężka technicznie (instrukcja do wykonania znajduje się w podanym linku). Efekt finalny jednak jest bardzo ciekawy i na pewno jeszcze wrócę do tej formy na lekcjach.
Inspiracja do tej pracy znajduje się na stronie: https://reliefteachingideas.com/2013/07/08/4d-trioramas/
poniedziałek, 14 maja 2018
II Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady :)
Nasza szkoła przystąpiła niedawno do akcji
- w czwartek 26 kwietnia czytaliśmy fragmenty powieści Małgorzaty Musierowicz, w bibliotece została zorganizowana wystawa książek autorki, dzięki tablicy interaktywnej wędrowaliśmy po Poznaniu szlakiem Borejków, a wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki - zaprojektowane i wydrukowane specjalnie z tej okazji :)
piątek, 11 maja 2018
Ze starych kronik...
Jesienią został przeprowadzony kapitalny remont sali do zajęć wychowania fizycznego. Nasi sportowcy w estetycznie urządzonej Sali mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Odczuwa się jednak mocno brak odpowiedniego boiska.
Pogodna jesień sprzyjała pracy. Szkoła otrzymała nową elewację i estetyczny wygląd zewnętrzny. Obecnie modernizuje się szatnię, której brak odpowiedniego pomieszczenia i potrzebnej ilości wieszaków. Dzięki przesunięciom niektórych klas udało się wygospodarować małą salkę, w której obecnie mieści się czytelnia dla nauczycieli. Można teraz przejrzeć tam czasopisma, poczytać czy wypożyczyć potrzebne pozycje. Odciążyło to trochę bibliotekę szkolną, w której pracuje się bardzo ciężko z powodu braku miejsca. Na niewielkiej przestrzeni zgrupowano ponad 6 tysięcy tomów, tak, że trudno jest nawet przejść między regałami. A księgozbiór ciągle się powiększa. Bardzo przydałaby się uczniom podobna czytelnia, w której mogliby po zajęciach szkolnych popracować spokojnie, wynotować potrzebny materiał ze słowników czy encyklopedii, które nie zawsze znajdują się w domu. Ale to sprawa przyszłości.
Coraz szerszą działalność przejawia świetlica szkolna, przychodząc z pomocą matkom, których pociechy uczęszczają na drugą zmianę. Skupia ona obecnie 80 dzieci z klas I-IV i otacza opieką od godziny 8:00 do 14:00. Uczniowie mogą tam odrobić lekcje, bawią się, uczą, oglądają filmy. Wszystkie dzieci korzystają ze smacznych, dwudaniowych obiadów.
środa, 9 maja 2018
Czas na "Zemstę" :)
Zgodnie z wcześniejszą obietnicą chciałabym zaprezentować dziś bardziej szczegółowo kolejne prace uczniów 2gb dotyczące "Zemsty" Aleksandra Fredry.
Wszystkie prace moich uczniów są wspaniałe i niebanalne, ta jednak zasługuje na podkreślenie ze względu na niesamowitą ilość pracy i czasu włożonego w realizację. Projekt Roksany to projektor filmowy, w którym można "wyświetlać" poszczególne elementy zawartości, przesuwając je na ruchomych rolkach.
Inspiracja do tej pracy znajduje się na stronie: http://www.thecheesethief.com/2011/12/low-tech-cardboard-tv.html
poniedziałek, 7 maja 2018
FANTASTYCZNA WIADOMOŚĆ!
Dwie uczennice z naszej szkoły
Nikola Kasperska z kl.3a i Katarzyna Mikosa z kl.3ag
zostały
finalistkami ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień".
Finał odbędzie się 17 maja we Wrocławiu.Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Subskrybuj:
Posty (Atom)